Etis Lojistik | Hakkımızda | Ortaklık Yapısı

NESMAL YATIRIM HOLDİNG

1979 yılında, Suudi Arabistan'da kurulan Nesma Holding'in, Nisan 2012'de kurulan Türkiye ofisidir. Nesmal Yatırım Holding'in amacı, Türkiye'de dinamik sektörlere yatırım yaparak çeşitlendirilmiş güçlü bir yatırım portföyü oluşturmaktır. Nesmal Yatırım Holding, profesyonel bilgi birikimi ve kaynakları ile lojistik ve taşımacılık alanlarında hizmet vermektedir.

GÜBRETAŞ

Gübretaş, 1953 yılında tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik etmek amacıyla kurulmuştur. O tarihten bugüne sektöründe hep öncü rol üstlenmiştir. Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikasını kurarak, ilk fosforlu ve kompoze gübresini üretmiştir. Yarım asrı aşan yolculuğunda, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

ETİS YATIRIM

Etis Yatırım, Türkiye’nin girişimci enerjisini ulusal ve uluslararası ortaklarla harmanlayarak güçlü bir sinerji ortaya çıkarmıştır. Kuruyük taşımacılığı, LPG/LNG taşımacılığı, araç ve yolcu taşımacılığı, kara taşımacılığı ve lojistik alanında önemli yatırımları bulunmaktadır. Türkiye’de 2 adet limanı mevcuttur. Etis Yatırım denizcilik, lojistik ve liman işletmeciliği alanında yaptığı yatırımlar ve kurduğu ortaklıklar ile ülkede ve bölgede yatırımın gücünü temsil etmektedir.